Užsukote į mano skaityklą. Linkiu gero skaitymo! Tai – labai maža dalis. Kur kas daugiau tekstų rasite kitame mano puslapyje: www.patreon.com/skaitykla 

Rekomenduoju apsilankyti Rūtos Kažimėkienės svetainėje www.psichoterapijakaune.lt, kurioje yra labai įdomių jos straipsnių medicinos temomis. 

 

Mirtis kosmose
Žiaurios istorijos


Kai daug kalbama apie kosmoso turizmą plėtrą, kai nuolat išbandoma kosmoso turizmui skirta technika, reikia pakalbėti ir apie tai, kaip galima numirti kosmose.

Quotes

Muzika „veža“

Muzika  keistas, absoliučiai abstraktus, bet sukeliantis ypatingas emocijas menas. Kiekviena karta klausosi vis kitokios muzikos. Kodėl?  Iš kur tos mūsų emocijos, nuotaikos ir pojūčiai, išgirdus muzikos garsus?

Imperinis palikimas

Stiprėja banga, kurią galima pavadinti „atiduokite mūsų turtus“ – meno kūrinius, kuriuos galima apžiūrėti Vakarų Europos muziejuose ir kurie kažkada buvo išvežti iš kolonijų. „Menas turi grįžti į tėvynę, ten, iš kur buvo pagrobtas ir išvežtas“, – sako buvusių kolonijų atstovai. 

Idėjų evoliucija

Homo sapiens buvo tas, kuris šiame pasaulyje sukėlė revoliuciją, nes jo evoliucija buvo kitokia nei visų kitų gyvūnų,  Tai idėjų evoliuciją. Ši tema tokia aktuali, kad, manau, verta dar pasiknaisioti po tas sunkiai įžengiamas džiungles.

„Kiečiausias“ tarp klastotojų

Dailės kūrinių klastojimas nebūtinai yra
tiksli kokio nors paveikslo kopija. Talentingas klastotojas gali įvaldyti senojo
meistro stilių ir... nutapyti visiškai originalų
paveikslą. Taip jis suklastoja meno istoriją

Teatro kaimynas su kvapeliu


Mano vaikystės laikais vyrų tualetų sienos buvo nutepliotos. „Ar jūsų gimnazijoje tualeto sienos irgi apipaišytos pimpalais?“ „O kaip tu manai?“ – atsakė sūnus. Niekas nesikeičia. Daugiau nei 2000 metų! 

Sentinelo izoliacija. Visi kiti – priešai

Sentinelai – izoliuota tauta, apie kurios gyvenimą beveik nieko nežinoma, nes patys sentinelai ne tik vengia kontakto su kitais žmonėmis, bet ir laiko juos priešais. Net nežinoma, kiek sentinelų yra iš viso. 

Piratai. Naujos ir senos problemos

Piratavimas jūrų ir vandenynų platybėse mažta. Prieš 10 metų per metus buvo užpuolama daugiau nei 400 laivų, o dabar užpuolimų skaičius dvigubai mažesnis. Bet problema niekur nedingo.

Dani atvirumas ir kiaulės galia

Atrodo, dauguma dani genties atstovų gyvena taip, kaip gyveno prieš daug šimtų metų. Tačiau juos lanko turistai. Būriais. Tai pakeitė gyvenimą. Tai, ką jie anksčiau darė natūraliai, dabar yra spektaklis.

„Zero waste“. Kodėl nulis nėra nulis

„Zero waste“ siekia išgelbėti planetą. Nulis atliekų! Jei jūs laikysitės šios idėjos – planeta bus išgelbėta. Tam tereikia mažos smulkmenos – kad dar 7 milijardai žmonių gyventų su šia idėja ir laikytųsi jos taisyklių. 

Kada kilo seniausias pasaulyje streikas? Jei manote apie pirmosios pramonės revoliucijos laikus, tai labai pasiklydote laike. Reikia keliauti į senovės Egiptą.

50 dirbtinių kalbų

Du trečdaliai žmonijos kalba tik keturiasdešimčia kalbų. Bet yra keistuolių, kurie imasi kurti dirbtines kalbas. Ne taip dažnai tas daroma. Bet jau yra apie 50 tokių kalbų.


Seniausias streikas

Manipuliatyvi sistema valdo!

Mūsų komunikaciją internete kontroliuoja privačios kompanijos, kurių valdžios galia jau prilyginama valstybių valdžios galiai. Tik valdžią mes galime kontroliuoti ir išrinkti.,,

Kiek gali ajatola?

Vikipedijoje Irano hierarchija pristatoma taip: pirmu numeriu eina ajatola Ali Chamenėjus, antru – prezidentas Hassanas Rouhani.  Ajatola neretai suprantamas, kaip Irano valdovas. Bet šis titulas nesusijęs su valdžia. Yra šimtai ajatolų, kurie visiškai neturi įtakos Irano valdymui.


Ta beprotiška maldininko meilė

Erotinių filmų kūrėjai įkvėpimo galėtų paieškoti vabzdžių pasaulyje: seksas ten įgauna tokias keistas formas, kad mums, paprastiems žmonėms, sunku net suprasti, kas ir kaip.